23 kwietnia 2017 r. (niedziela) o godz. 19 zapraszamy do sali multimedialnej Międzynarodowego Laboratorium Kultury w Sokołowsku (budynek d. Sanatorium Brehmera) na „Partytury otwarte” – ilustrowany wykład Piotra Tkacza.
To pierwsze wydarzenie zapowiadające tegoroczną edycję Sanatorium Dźwięku. Wykład jest częścią programu mikrorezydencji w Sokołowsko Laboratorium Kultury Piotra Tkacza biorącego udział w festiwalu.
Na program wykładu złożą się wykonania tekstowych partytur otwartych. Znajdą się tu utwory starsze twórców związanych z Fluxusem, które przeplatane będą nowszymi – kompozytorów z kolektywu Wandelweiser. Przez to zestawienie autor chce skłonić do refleksji nad tym, co zmieniło się na przestrzeni dekad w podejściu artystów do partytur otwartych, do czego im one służą, na co pozwalają.
Piotr Tkacz (ur. 1985) – improwizator, organizator, didżej. Publikował między innymi w „Czasie kultury”, „Glissando”, „2+3D”, „Dwutygodniku”, „Fragile”, „Jazz Forum”, „M|I”. Prowadzi audycję „Zasypywanie kanonu” w Radiu Afera. Zaangażowany w takie inicjatywy jak cykl za duszno, festiwal muzyki improwizowanej FRIV, Warsztat dźwięków, Nasłuch aktywny/pasywny. Współtworzy zespoły: Kurort, Radioda, Revue svazu českých architektů, Stupor, Tkacze, Lata, Sumpf. Nagrywał także z Alice Hui-Sheng Chang, Seijim Morimoto, Hermanem Müntzingiem i Pascalem Battusem. Interesują go partytury otwarte (tekstowe i graficzne) zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Występował między innymi na festiwalu Malta, Ostrava New Music Days, Animator, Musica Electronica Nova. Dawał gościnne wykłady w Narodowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, na FAMU w Pradze i w toruńskim Kulturhauz. Udziela się także jako didżej, obecnie w dwóch wcieleniach: DJ 2 Lewe Ręce i DJ Viagem ao Fim da Noite.